W piątek 03.06.2022 reprezentująca naszą szkołę drużyna w składzie: Filip Kotwasiński, Igor Krawczyk, Hieronim Jackowski, Amadeusz Sitarczyk wraz z niżej podpisaną Martyną Przybycień pod opieką pana Marka Szałkowskiego udała się na konkurs matematyczno-fizyczno-informatyczny “Kosmiczne Liceum” organizowany przez klasę IIB I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
W auli liceum zostaliśmy powitani krótkim programem muzycznym w wykonaniu uczniowskiego zespołu instrumentalno-wokalnego, a następnie przedstawiono nam fakty i ciekawostki z życia Mikołaja Kopernika, które mieliśmy notować. Następnie reprezentacjom sześciu szkół biorących udział w konkursie, przydzielono numery i kolejne zespoły w trzyminutowych odstępach udawały się do różnych sal przedmiotowych, gdzie czekały zadania konkursowe. Jako pierwsze wykonywaliśmy zadania matematyczne. Amadeusz, bo to on został przez nas wybrany, zalogował się na stronie Quizizz, gdzie czekało na nas 5 zadań, na rozwiązanie których mieliśmy 5 minut czasu. Następnie udaliśmy się do sali chemicznej, informatycznej, fizycznej, gdzie rozwiązywaliśmy zadania z tych dziedzin wiedzy. W sali gimnastycznej odpowiadaliśmy na pytania związane z serią “Gwiezdne wojny”, a później - w planetarium szkoły - udzieliliśmy odpowiedzi na pytania o Mikołaju Koperniku. W sumie było 30 pytań, na 28 udzieliliśmy poprawne odpowiedzi. Finał konkursu odbył się w auli, gdzie czekał już na nas słodki poczęstunek i wyświetlane były ciekawostki z “Gwiezdnych wojen”[Marek Sza1] . Po występie zespołu muzycznego, dyrektor placówki, pan Rafał Łaszkiewicz dokonał podsumowania konkursu i wręczył nagrody.
Nasza szkoła zajęła drugie miejsce.
Konkurs miał przyjemną atmosferę, a organizatorzy, wychowankowie pani Marii Owczarz-Komar, byli niezmiernie mili. Pytania, choć czasem podchwytliwe, nie przerażały swoją zawiłością i były wykonywane przez nas z radością. Bardzo spodobały nam się także pokazy chemiczne, fizyczne i informatyczne, a także kawałki muzyczne. Pytania z “Gwiezdnych wojen” zaskoczyły nas, ale były miłą odskocznią od normalnych, przedmiotowych zadań.
Martyna Przybycień
Marek Szałkowski