19 października 2023

Moje miasto bez elektrośmieci

W poniedziałek, 16 października w naszej szkole w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci” odbyła się kolejna już zbiórka elektrośmieci. Dzięki ofiarności Rodziców naszych uczniów zebraliśmy naprawdę dużo zalegających nam po garażach i piwnicach niesprawnych sprzętów: min. telewizorów, monitorów, odkurzaczy, akcesoriów od komputerów i mnóstwo baterii.

Znalazły się też sprzęty większych gabarytów: zmywarka, pralka i klimatyzatory. Następnego dnia, we wtorek elektrośmieci zostały zabrane przez specjalistyczną firmę zajmującą się utylizacją takiego sprzętu.

Wszystkim Rodzicom, Uczniom i Mieszkańcom, którzy zechcieli włączyć się w akcję, bardzo dziękujemy. Jesteśmy pewni, że przyznane nam przez organizatora punkty za elektrośmieci zamienimy na ciekawe pomoce edukacyjne, o czym na pewno poinformujemy.