Niezapomniane spotkanie z zakonnikiem.
06 czerwca 2024
5 czerwca br. naszą szkołę odwiedził br. Dawid Walczak ze Zgromadzenia Księży Pallotynów. Jest On absolwentem naszej "kruszwickiej 1"!Obecnie przebywa na misjach w Ameryce Północnej na Kubie. Jako młody chłopiec powołanie do stanu duchownego odkrył będąc w szkole średniej w czasie przeprowadzanych rekolekcji szkolnych. Wstąpił do Zgromadzenia Braci Pallotynów SAC, wspólnota katolicka założona przez św. Wincentego Pallottiego w I poł. XIX w. Pallotyni charakteryzują się licznymi działaniami duszpasterskimi i misyjnymi na wszystkich kontynentach oraz prowadzeniem współpracy z ludźmi świeckimi. Uczniowie z wielkim skupieniem wsłuchiwali się w słowa br. Dawida. Spotkanie przebiegło w miłej i wymownej atmosferze.