21 października 2021

...oj działo się, działo...

21 października 44 – cioro uczniów z naszej szkoły wyruszyło na warsztaty plastyczne w Skłudzewie.

Nagroda zespołowa w konkursie „Moje piękne, bezpieczne miejsce”  „smakowała słodko” :)

Młodsze dzieci z klasy 3b w asyście p. Romany Orzechowskiej i p. Darii Sobczak – Wojtasiak stworzyły prace w trudnej technice – mozaika ze szkła.

Starsze dzieci z klas 4-8 pod opieką p. Renaty Barczak – Meller i p. Barbary Wojciechowskiej poznały tajniki lepienia i rzeźbienia w glinie.

Cała grupa miała okazję zwiedzenia wystaw stałych w piwnicach skłudzewskiego pałacu. Dzieci zwiedziły również kaplicę pałacową, której wystrój złożony jest całkowicie z dzieł polskich i zagranicznych artystów plastyków tworząc tym samym niepowtarzalny duchowy klimat tego miejsca.

Ostatnim elementem wyprawy był spacer po skłudzewskich ścieżkach parku, z których dzieci mogły podziwiać unikalna panoramę okolicy. Towarzysząca jesienna gama barwna dostarczyła wielu niezapomnianych emocji i wrażeń.

W drodze powrotnej z okien autokaru dodatkową atrakcja była obserwacja zmieniającej się aury. Chociaż grupie towarzyszyły lekkie turbulencje autokaru, to z doświadczonym kierowcą wszyscy uczestnicy wrócili zdrowi i cali do domu.

Fundacja Piękniejszego Świata z radością przyjmuje dzieci z naszej szkoły już 10 lat. Każde spotkanie inspiruje i dodaje twórczej energii do dalszego działania na plastycznej płaszczyźnie.