22 kwietnia 2024

Ortograficzne zmagania trzecioklasistów

W sobotę, 20 kwietnia 2024 roku, w naszej szkole odbył się XXVIII Konkurs Ortograficzny Uczniów Klas Trzecich Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Kruszwica. W konkursie brało udział 26 uczniów. Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Beata Pilarska,  p. Aleksandra Tatarewicz, p. Magdalena Musiałowska, p. Teresa Czech. Dyktando przygotowane zostało przez p. Magdalenę Jagiełłowicz. Fundatorem nagród był Zespół Oświaty i Wychowania w Kruszwicy, a o poczęstunek dla uczestników konkursu zadbała Rada Rodziców z „Jedynki”. Czas oczekiwania na werdykt umilił trzecioklasistom występ dzieci z zespołu wokalnego „Bemolki”, pokaz taneczny drugoklasistów oraz popis recytatorski uczennicy z klasy 3b. Uczniowie z naszej szkoły spisali się znakomicie. Laureatem pierwszego miejsca został  Mateusz Chrząszcz (3a). Na drugich miejscach uplasowali się: Gabriela Kowalska (3b) i Igor Wojtasik (3a). Trzecie miejsce na podium zajęła Maria Barglik (3a). Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.