Pożegnanie lata
22 września 2022

W czwartek 22 września 2022r., na pożegnanie lata, drugoklasiści z naszej szkoły wybrali się w dwugodzinną podróż  wycieczkowcem „Rusałka”. Dzieci podziwiały piękno nadgoplańskiej fauny i flory. Podczas rejsu, uczniowie z bliska obserwowali ptaki, które wcześniej mogli zobaczyć przez lornetkę, podczas zeszłorocznej wizyty w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, w ramach realizowanego w szkole projektu „Z ekologią na Ty”. W jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Kruszwicy, w trakcie zwiedzania Wzgórza Zamkowego, uczniowie przypomnieli sobie kruszwickie legendy. Dzieci pożegnały lato na Półwyspie Rzępowskim, gdzie na plaży, w ciepłych promieniach słońca, obserwowały zmieniającą się przyrodę.