05 października 2023

Rajd Pieczonego Ziemniaka –klasa 4a i 4b

3 października 2023r. klasy czwarte w ramach realizacji innowacyjnego projektu edukacyjnego "Nie masz ziemi nad Kujawy" uczestniczyły w Rajdzie Pieczonego Ziemniaka organizowanym przez Oddział Nadgoplański PTTK w Kruszwicy. Pod czujnym okiem wychowawców p.A.Puławskiej i p.A.Kowalczyka podczas rejsu Rusałką uczniowie wysłuchali opowieści o nadgoplańskiej faunie i florze. Nie zabrakło również wiedzy o dawnych czasach, z którą zapoznali się w siedzibie NPT oraz podczas zwiedzania Mysiej Wieży. Uczniowie mieli również okazję zjeść smaczny posiłek oraz skorzystać z zabaw na świeżym powietrzu. Zainteresowanie przyrodą, historią regionu, jego kulturą i obyczajowością to jeden z głównych celów programu, który właśnie zrealizowaliśmy.