Recytatorskie zmagania uczniów klas młodszych.
09 marca 2023

W środę 8 marca 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3 „O porcelanowego słonika”. W lutym miały miejsce klasowe eliminacje wstępne do konkursu. Jury w składzie: p. dyrektor Joanna Musiałowska, p. w-ce dyrektor  Honorata Barglik i p. w-ce dyrektor  Iwona Kawczyńska oceniało recytację wierszy. Dzieci w skupieniu wysłuchały deklamowanych przez koleżanki i kolegów utworów znanych poetów.  Podczas przerw, uczniowie z klasy 2b i 3a prezentowali publiczności swoje wokalne i taneczne umiejętności.
Laureaci pierwszych miejsc: Amelia Wiercigroch kl. 1b, Zuzanna Jędrzejewska kl. 2b, Julia Zawicka kl. 3c. Drugie miejsca zajęli: Alicja Łączna kl. 1a, Igor Wojtasik kl. 2a, Laura Wiśniewska kl. 3b, Kamil Wojciechowski kl. 3a. Dzieci w nagrodę otrzymały dyplomy, porcelanowe słoniki i słodki upominek.

W tym roku dodatkową nagrodę (pluszowego słonia na miesiąc) otrzymała klasa 3c, której reprezentantka zachwyciła publiczność i komisję konkursową talentem recytatorskim. Słoń Stasiu (bo takie imię nadały słonikowi dzieci) będzie gościł w pozostałych klasach przez tydzień. Na zakończenie, z okazji Dnia Kobiet, chłopcy z klasy 2b i 3a złożyli życzenia i poczęstowali zebranych cukierkami.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.