29 października 2021

Październik jest miesiącem oszczędzania i co roku w naszej szkole odbywa się wręczanie książeczek SKO najmłodszym uczniom szkoły. Tak było i w tym roku. 20 października 2021 roku odbyło się uroczyste wręczenie książeczek SKO pierwszoklasistom. Opiekun szkolnego koła SKO ,pani Beata Klusak zapoznała uczniów z celami i procedurami oszczędzania. Następnie dzieci z rąk pani dyrektor Joanny Musiałowskiej otrzymały przygotowane dla nich książeczki SKO oraz upominkowe plany lekcji. Został ogłoszony również konkurs na systematyczne oszczędzanie przez cały rok , który kończy się wraz z końcem roku szkolnego. Wszystkie dzieci były bardzo poruszone i zadawały wiele pytań, na które uzyskały natychmiast odpowiedź. Szkolna Kasa Oszczędności uczy dobrych nawyków: nie tylko oszczędności, ale również systematyczności i rozważnego ,zaplanowanego dysponowania swoimi pieniędzmi , co jest ważną umiejętnością na przyszłość. Książeczka SKO to pierwsze minikonto dzieci.

Opiekun SKO Beata Klusak