Spotkania profilaktyczne.
11 grudnia 2022

22 i 23 listopada 2022 roku, w ramach realizacji przedsięwzięcia profilaktycznego „Wiem – potrafię zadbać o własne bezpieczeństwo. Wiedza, która ratuje życie” uczniowie klas IV i VIII uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych z udziałem pedagoga szkolnego – A. Szymaniak i pełnomocnika ds. nieletnich z KP w Kruszwicy – asp. M. Witoń.

Klasy IV

Temat spotkań: „Mój dom – moja twierdza”

Podczas spotkania poruszono tematykę bezpieczeństwa dzieci w świecie realnym i wirtualnym. Przypomniano procedury postępowania w sytuacjach problemowych zagrożenia życia lub zdrowia – telefon alarmowy 112, postępowanie w kontakcie z osobą nieznajomą. Zasygnalizowano problematykę odpowiedzialności karnej nieletnich.

Klasy VIII

Temat spotkań: „Odpowiedzialność karna nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa”

Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z nowymi przepisami dot. odpowiedzialności karnej nieletnich zawartymi w „Ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich”. Poruszono także bardzo ważny problem dot. hejtu.

Koordynator:

Aleksandra Szymaniak