Spotkanie z poetami
13 września 2023

W piątek, 8 września 2023 roku na 3. i 4. godzinie lekcyjnej gościli w murach naszej szkoły poeci – pani Katarzyna Mazur ze Szczecinka oraz pan Robert Brzeziński obecnie mieszkający w Anglii. Spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie klas 7 i 8, miało na celu zapoznanie się z twórczością obecnie tworzących poetów. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach XXXII Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń.

Na początku głos zabrała pani dyrektor, która przywitała gości i podziękowała im za przybycie. Następnie o okolicznościach wydarzenia poinformowała pani Anna Mruk i zaprosiła do wysłuchania literatów. Goście opowiadali o  życiu prywatnym, ale głównie skupili się na swojej twórczości. Dowiedzieliśmy się m.in., w jakim wieku rozpoczęli oni swoją przygodę z poezją. Poznaliśmy również genezę niektórych wierszy. Mieliśmy także możliwość wysłuchania kilku utworów oraz zadania pytań. Niestety, nikt nie odważył się z tego skorzystać.

Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takim wydarzeniu. Było to dla nas nowe i ciekawe doświadczenie. Mamy nadzieję na więcej takich przedsięwzięć.