Świętowaliśmy pod hasłem „Zielono mi…”.
22 marca 2023

Pierwszy dzień wiosny był w naszej szkole Dniem Projektów. Uczniowie zrealizowali kilka zadań z projektów „Z Ekologią na Ty” i „Piękna Nasza Polska Cała”.

Świętowaliśmy pod hasłem „Zielono mi…”.

Już od rana zrobiło się wiosennie i kolorowo, bowiem przyszliśmy do szkoły w kapeluszach Pani Wiosny i zielonych strojach. Na boisku czekała na nas gra terenowa „Zielona misja”z zadaniami z różnych dziedzin wiedzy. Przekonaliśmy się, że uczyć można się także przez zabawę. Tworzyliśmy EKO hasła reklamowe, kodeksy ekologów i ekologiczne stroje. Udowodniliśmy też, że mamy swoje rady na odpady – powstały z nich zabawne stworki i zabawki. Zwieńczeniem pracy był pokaz mody ekologicznej.

W sali gimnastycznej czekały kolejne atrakcje – prezentacje i wystawy wykonane w ramach zadań: „Dobre, bo polskie, bo kujawskie…” oraz „Nasz kraj jest naj…, naj…, naj…”.

Na przerwach można było skosztować słodkości przygotowanych przez SU, a potem spalić kalorie w czasie wiosennego tańca.

Włączyliśmy się też w akcję "kolorowa skarpetka".

Jak zwykle było bardzo wesoło!

Koordynatorki:E. Kozłowska, A. Talaska, M. Trejtowicz