11 listopada 2022

Turniej szachowy.

9 listopada 2022r.  w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Ryża w Racicach (współorganizatora) odbył się  po raz pierwszy turniej szachowy dla uczniów klas 3-8 zorganizowany przez fundację „Zagrajmy razem”. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział 45 uczniów ze szkół naszej gminy. Z „Jedynki” wystartowało 10 uczniów : Paweł Doligalski (4a),Radosław Balcerzak (5a), Kacper Stranc (5b), Tomasz Doligalski (6c), Wojciech Idziak (6c), Filip Stranc (6c), Adam Brylewski (7a), Filip Górny (8a), Jakub Rochucki (8c), Amelia Wojciechowska (8d). Turniej był rozgrywany w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 10-15 minut na rundę dla zawodnika. Komplet siedmiu punktów  zdobył nasz reprezentant, Wojciech Idziak i tym samym zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz w całym turnieju. Pozostali reprezentanci również  wygrali od 5 do 3 rund. Na koniec turnieju wszyscy uczestnicy zostali udekorowani medalami, a zawodnicy , którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej otrzymali statuetki. Organizatorzy również wręczyli upominki i nagrody dla zwycięzców. Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!