Wycieczka klas V do Poznania
19 kwietnia 2024

19 kwietnia uczniowie klas V udali się do Poznania, by w trochę innych okolicznościach zdobywać wiedzę z wielu dziedzin.

Eskapadę rozpoczęliśmy od zajęć w palmiarni, która zaprasza odwiedzających w niezapomnianą podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Następnie udaliśmy się na warsztaty do Rogalowego Muzeum Poznania. Tam usłyszeliśmy legendę o św. Marcinie, a także poznaliśmy tajniki pieczenia słynnych poznańskich rogali marcińskich. Nauczyliśmy się także kilku słów w gwarze poznańskiej. Od dziś wiemy, że każda mela (dziewczynka) i szczun (chłopiec) powinni, jak św. Marcin,  dzielić się z potrzebującymi i przestrzegać cnót „akuratności”.

W południe obserwowaliśmy słynne poznańskie koziołki, a potem piękne zabytki starego rynku.

Na zakończenie na fanów sportu czekała nie lada niespodzianka – wizyta na stadionie „Lecha Poznań”.

Wróciliśmy bogatsi o nową wiedzę, umiejętności i… wspaniałe wspomnienia!