Szkoła Podstawowa nr1

im. Jana Kasprowicza

w Kruszwicy

XVII Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego
06 czerwca 2025

   W kwietniu odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi  w Inowrocławiu. Do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowało się  30 uczniów szkół podstawowych z Inowrocławia, Kruszwicy, Rojewa, Janikowa. W ścisłym finale znaleźli się także trzej uczniowie naszej szkoły:

  • Marcin Wajgert- Kl. VIIIa
  • Adam Śmigielski- kl. VIIIa
  • Tomasz Doligalski- kl. VIIIc

W poniedziałek 26 maja 2025 r. uczniowie  reprezentowali naszą szkołę w etapie finałowym, mierząc się z testem leksykalno-gramatycznym, krajoznawczym, a także zawierającym rozumienie tekstu czytanego i słuchanego .

Najlepszy wynik osiągnął Marcin Wajgert. Niewiele zabrakło, by zdobył tytuł laureata,  Marcin uplasował się tuż za podium. Wszystkim uczniom  należą się szczególne słowa uznania, gdyż włożyli oni ogrom pracy w przygotowanie do konkursu.  Serdecznie gratulujemy!!!

Opiekunką uczniów jest p. Małgorzata Jagodzińska