16 października 2023

Żywa lekcja historii.

We wtorek 10 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji. Była to tzw. „Żywa Lekcja Historii” czyli  podróż poprzez wieki, która pozwala na  zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. W trakcie takiej lekcji dzieci i młodzież mają okazję dobrze się bawiąc zdobyć wiedzę historyczną. Tym razem mogliśmy uczestniczyć w pełnej niespodzianek i humoru podróży  w przeszłość przybliżającej  wygląd średniowiecznych rycerzy, elementy uzbrojenia oraz  ceremonię pasowania na rycerza.
Żywa lekcja historii umożliwiła bliższe poznanie zagadnień znanych z podręcznika i pozwoliła rozbudzić wyobraźnię.
Opowieści przeplatane były scenkami, w których aktorami byli nasi uczniowie, a rycerzom towarzyszyły urocze damy dworu.